Aktuálne informácie - Zľavy, akcie, výstavy, novinky a iné....

Moje fotografické CV


Alena HroncováFotografovaniu sa venujem už od detstva. Začala som fotiť na dnes už historickú dvojokú zrkadlovku Yashica Mat 6x6. Neskôr som prešla na novšiu zrkadlovku, tiež Yashicu FX-D (na kinofilm), s ktorou som fotila až do nástupu digitálnej éry. Filmy aj fotky som si vyvolávala sama vo fotokomore. Zúčastnila som sa niekoľkých väčších výstav a súťaží, na ktorých som bola aj ocenená.

Fotenie bolo mojím najväčším koníčkom dokonca aj v období, keď sa mi už narodili deti a fotky bolo treba robiť opäť v improvizovaných podmienkach – kúpeľni, počas spánku detí.

Príchod digitálnej éry znamenal pre mňa zároveň aj skúšku oddanosti fotografovaniu.
K intenzívnemu foteniu som sa vrátila až potom, keď som dokázala prijať nové aspekty digitálnej fotografie. Fotenie robí môj život omnoho zaujímavejším a tvorivejším.

Fotografovanie je moje hobby a moja vášeň. Rada fotím hlavne ľudí pri najrôznejších príležitostiach, ako sú svadby, spoločenské a firemné akcie, ľudí v krojoch, deti, partnerské foto, ale aj prírodu, makro a pod. Baví ma experimentovať so svetlom a fototechnikou, hľadať aj zábavnejšiu a tvorivejšiu formu fotografie.

Absolvované kurzy:
2014: Rekvalifikačný kurz digitálnej fotografie na Akadémii kreatívnej fotografie Bratislava
2015: Balík kurzov grafického dizajnu (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, základy webdizajnu).Moja technická výbava:Alena Hroncová

digitálne jednooké zrkadlovky:

 Nikon D600 Fx, Nikon D40 Dx

objektívy:

Sigma Nikon 50/1,4 DG HSM Art
Nikkor AF-S 24-85 mm, F/3,5-4,5 G ED VR formát FX
Nikkor AF-S 70-200mm F/2.8 G ED VR II formát FX
Micro Nikkor  AF-S 105mm, F 2,8G
Nikkor AF-S 28-300mm, F 3,5-5,6

AF-S Nikkor 18-55 mm, F 3,5-5,6 G ED formát DX
Af-S Nikkor  55-200 mm, F 4-5,6 G ED VR formát DX

externý blesk: 

Nikon SB - 910, príslušenstvo,univerzálny difuzér-softbox difuzér na vstavaný blesk

ostatné príslušenstvo:

statív Velbon VS-443D, filtre: UV a polarizačné, odrazové dosky, bezdrôtová spúšť, káblová spúšť, fototaška Lowepro Nova 200 AW, fotobatoh Vanguard,
fotobatoh Lowepro............

vybavenie ateliéru:

(viď ateliér)

Posledné práce